Porvoo + Köln

Nii pikalt on siin olnud vaikus mitte selle pärast, et ma ei ole pilte teinud. Vaikus on olnud seetõttu, et olen olnud viimased paar nädalat enamjaolt ära.
Olin näiteks mõned päevad Soomes…
Lisaks Helsingile viidi meid ka üpris armsasse väiksesse linna nagu Porvoo. Päris põnev oli olla vahelduses Soomes ka turist. Ise ei oleks osanud ilmselt IKEA ja HMi marsruudilt kõrvale kalduda.
Kõige lemmikum oli siiski Porvoos jõuluehete kauplus kust ka need põhjapõdrad pärit.
Põhjapõdrad olid ka tihtipeale meie lõuna- ja õhtusöögitaldrikutel. Seda poolt ma soomlastest ei teadnudki. Üsna praktiline ju kui nii võtta. Tundus, et mida peenem söömaaeg, seda suurem tõenäosus oli, et just seda pakutakse. Kuid kahjuks (vabandust Ruudolf ja jõuluvana) või õnneks pean tõdema, et see oli kohutavalt maitsev.

Ja veelgi pikemalt olime Saksamaal….
Juba mitmendat aastat tähendab septembrikuus see vaatepilt seda, et on aeg messile minna ja asjalik olla. Mingil põhjusel mulle kohutavalt meeldib Köln. Täiesti kujutaksin end seal elamas. Muidugi ilmselt fakt, et vaid max 1 nädala aastas seal veedame tagab just selle, et see mulje on nii kena ja pealiskaudne ja värske :)
Kölni messikeskus nii oma melus kui õhtutunnil kui piletitädid juba puhkavad.

Kölni Dom kirik (all pildil parempoolne) on ilmselt kõige võimsam kirik kus olen viibinud. Muljetavaldav on kindlasti ka Hohenzollerni sild mis on otsast otsani täis lukkusid. Lukud saetakse pidevalt läbi kuna need ei mahu sinna ära. Aga ometi pole seal kunagi tühja kohta ning sild on 400m pikk. See on päris äge. Ei ole mingi Jägala juga :)

Vasakpoolsel pildil on teemast täiesti kõrvale kalduvalt meie fäänssi hommikusöögibufee :)

Ja no see oli lihtsalt üks vaimukas punaste nahksete trussikutega kauboi keset tühja linna teisipäeva hilisõhtul. Publikut ei olnud eriti ja nalja ei näinud ta tegevat. Temal oli soe ja mõnus ja ta pingutas väga kõvasti. Nüüd olen tagasi ja ei taha niipea enam kuhugi minna. Kodus on hea. Nii et peagi hakkavad tulema ka muud pildid mis ootavad oma järge.One Response to “Porvoo + Köln”

  1. Heleena says:

    Mulle väga meeldivad nn. reisi-olustiku pildid. Oh, kuidas tahaks ise koguaeg käia ja reisida ja pildistada. :)

Leave a Reply

More in Minu elu, Reisil (3 of 6 articles)